Mata węchowa dla psa… I DLA KOTA

Oczywiście, że dla kota!

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale kociaki również uwielbiają wykorzystywać swój węch i zdobywać pożywienie. Z naszych mat korzysta sporo kociarzy i naprawdę sobie chwalą. Myślę, że to dobrze pokazuje, że kociaki również mogą się bawić w ten sposób. Mata węchowa to również produkt warty uwagi kociarzy.

Mata węchowa dla kota – dlaczego nie?

Co prawda kojarzy się nam raczej z psami, ale… dlaczego by nie zafundować takiej zabawki naszemu mruczkowi? Może okazać się to dla niego równie atrakcyjne zajęcie, jak dla szczekającego czworonoga.

Koci węch jest niesamowity

W jamie nosowej znajduje się około 100 milionów receptorów zapachowych. Mruczki używają swojego węchu nie tylko do lokalizacji jedzenia i sprawdzania tego, co właśnie konsumujesz (czy np. nadaje się do spożycia również przez niego), lub do obwąchania każdej nowej rzeczy, która pojawi się w domu.

Węch jest niezbędny także podczas polowania. Taka mata jest idealnym sposobem, aby dostarczyć futrzakowi zarówno węchowych, jak i smakowych wrażeń. Bądźmy szczerzy: koty, które nie wychodzą, dość szybko popadają w rutynę. Dlatego czasami warto zapewnić im inną rozrywkę niż bieganie za wędką z piórkami.

Matę węchową można kupić w naszym sklepiku w różnych kształtach czy wielkości. Ta zabawka może dostarczyć rozrywki nie tylko naszym mruczkom, ale także nam. Widok przekopujących się przez schowki czy zakładki kocich łapek w celu wydobycia smakołyku jest naprawdę uroczy.

…ale czy dla każdego?

Warto wziąć pod uwagę, że każdy kot jest inny. Mata węchowa wcale nie musi przypaść do gustu akurat twojemu kociakowi. Niestety, z upodobaniami naszych mruczków jest trochę tak, jak z pogodą – nigdy nie da się ich całkowicie przewidzieć. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że nasz kot nie doceni naszej pracy i postanowi wykorzystać matę jako… kolejne idealne miejsce do spania. No cóż, w takiej sytuacji nie pozostanie nam nic innego, jak tylko pogodzić się z jego wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *